IO
wkrótce od 15 lat Napisy Dolby Digital

Ukryty klejnot (Robe of Gems)

premiera
2022.10.14

Scenariusz:

Natalia López Gallardo

Reżyseria:

Natalia López Gallardo

Obsada:

Nailea Norvind, Antonia Olivares, Aida Roa

Czas trwania:

118 min.

Napisy:

polskie

Kraj produkcji:

Meksyk, Argentyna

Rok produkcji:

2022

Gatunek:

dramat

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Opis filmu

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu film jest reżyserskim debiutem Natalii López Gallardo. To ceniona latynoamerykańska montażystka, mająca na koncie współpracę z Carlosem Reygadasem, Amatem Escalante i Lisando Alonso. Oszałamiający wizualnie „Robe of Gems” to niepokojąca wizja świata, w którym nie obowiązują żadne zasady.

W trakcie postępowania rozwodowego Maria wraz z dziećmi przenosi się do starej rodzinnej posiadłości na meksykańskiej wsi. Na miejscu dowiaduje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła siostra gospodyni Maríi. Kiedy bohaterka oferuje swoją pomoc, między kobietami zawiązuje się bliska więź.

Przeszukania okolicy nic jednak nie dają, podobnie jak wizyty na lokalnym komisariacie. W sprawę zaangażowana zostaje miejscowa komendantka policji Roberta. Ma ona na głowie własne problemy, próbując odciągnąć syna od interesów z przestępczym podziemiem. Losy trzech kobiet, połączonych tajemniczą sprawą, coraz mocniej splatają się ze sobą w świecie pełnym przemocy, niejasnych wzajemnych zależności i sugestywnego milczenia.

Zdjęcia i Wideo