Czwarta władza
OSCARY 2018 od 12 lat Napisy laureat Złotych Globów

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Scenariusz:

Martin McDonagh

Reżyseria:

Martin McDonagh

Obsada:

Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell

Czas trwania:

115 min.

Wersja językowa:

angielska| napisy: polskie

Kraj produkcji:

USA

Rok produkcji:

2017

Gatunek:

dramat/komedia/kryminał

Nagrody: Najlepszy film (nominacja) Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Frances McDormand (nominacja) Najlepszy aktor drugoplanowy - Woody Harrelson (nominacja) Najlepszy aktor drugoplanowy - Sam Rockwell (nominacja) Najlepszy scenariusz oryginalny - Martin McDonagh (nominacja) Najlepsza muzyka oryginalna - Carter Burwell (nominacja) Najlepszy montaż - John Gregory (nominacja) Najlepszy dramat (wygrana) Najlepsza aktorka w dramacie - Frances McDormand (wygrana) Najlepszy aktor drugoplanowy - Sam Rockwell (wygrana) Najlepszy reżyser - Martin McDonagh (nominacja) Najlepszy scenariusz - Martin McDonagh (wygrana) Najlepsza muzyka - Carter Burwell (nominacja)

Ocena: (średnia ocena: 8.5)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Laureat Złotych Globów!
Najlepszy dramat
Najlepsza aktorka w dramacie - Frances McDormand
Najlepszy aktor drugoplanowy - Sam Rockwell
Najlepszy scenariusz - Martin McDonagh

7 nominacji do Oscarów!
Najlepszy film
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Frances McDormand
Najlepszy aktor drugoplanowy - Woody Harrelson
Najlepszy aktor drugoplanowy - Sam Rockwell
Najlepszy scenariusz oryginalny - Martin McDonagh
Najlepsza muzyka oryginalna - Carter Burwell
Najlepszy montaż - John Gregory

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

Zdjęcia i Wideo

Komentarze

Monika12.02.2018, 16:11

Niezwykły film. Wart nagród które otrzymał. Śmieszny i nie śmieszny jednocześnie. Zbiór ekstremalnych emocji i osób które je uosabiają. Sielski krajobraz, urocza muzyka i klaustrofobiczny nastrój małego miasteczka. Dziwne to pomieszanie wszystkiego i bardzo ciekawe.

Aneta9.02.2018, 09:19

Niby to, co wszyscy znamy, małe, amerykańskie miasteczko, w którym ktoś kogoś morduje. Szef policji, policjant idiota i zdesperowana kobieta.
A jednak wszystko w tym filmie jest niebanalne. To Ameryka, której nigdzie indziej nie zobaczycie. Bez upiększania, bez politycznej poprawności. To postaci, które wydają się być naprawdę i wywracają to, co znasz i Ci się wydaje do góry nogami.
Ten film zostaje długo w pamięci.

dodaj komentarz