Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kinoteka/ftp/index.php:1) in /home/kinoteka/ftp/inc/global_path.php on line 56
Repertuar - KINO Z DUSZĄ: 'Dramaty' | Kinoteka | Filmowe Centrum Warszawy
Suburbicon
KINO Z DUSZĄ od 12 lat Dolby Digital

KINO Z DUSZĄ: 'Dramaty'

Reżyseria:

Zvika Gregory Portnoy

Czas trwania:

78 min.

Rok produkcji:

2017

Gatunek:

dokument

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Najlepsze filmy ′z duszą′, spotkanie z ojcem Leonem Knabitem i operatorem filmowym Andrzejem Musiałem – to i wiele więcej na piątym już Festiwalu Filmów Dokumentalnych ′Kino z Duszą′.

Pokazy festiwalowe odbywać się będą od 23 do 25 listopada w stołecznym kinie Kinoteka, w Pałacu Kultury i Nauki. Na zakończenie jury, pod przewodnictwem dokumentalisty Macieja Drygasa ze Szkoły Filmowej w Łodzi ogłosi zwycięzców konkursu.
Osiemnaście filmów dopuszczonych do konkursu, spośród kilkudziesięciu zgłoszonych, obejrzą widzowie festiwalu. Są wśród nich filmy o tematyce społecznej, historycznej, obyczajowej i religijnej. Wszystkie je łączy temat wartości w życiu człowieka oraz wysoki warsztat artystyczny.
W sobotę po dokumencie „Ojciec Leon – bloger dusz” w reż. Krzysztofa Żurowskiego, odbędzie się spotkanie z najsłynniejszym tynieckim benedyktynem – o. Leonem Knabitem. W czwartek prof. Andrzej Musiał, operator filmowy, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, członek jury festiwalu, opowie o tym „Jak oglądać dokument”. W piątek natomiast odbędzie się debata „Siła modlitwy na wielkim ekranie”, organizowana przez portal Stacja 7, która będzie wprowadzeniem do filmu „Teraz i w godzinę śmierci” w reż. Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka.

Bezpłatne wejściówki są dostępne w kasach kina.
Brak możliwości rezerwacji miejsc przez widzów indywidualnych.
GRUPOWE REZERWACJE PRZYJMUJE: JUSTYNA ŁUCZAK (22 551 70 99/ 604 457 745)
MIEJSCA W SALI SĄ NIENUMEROWANE.

Sobota, 25 listopada, godz. 17.30
„Dramaty”, reż. Zvika Gregory Portnoy, 78 min.
Przypomnij sobie, kogo w życiu straciłeś. Usiądź przed kamerą. Patrz na nią, jak się patrzy w oczy. Mów. Przekonaj, że jesteś wart spotkania. Tak robi Daniel. Od czterech lat nagrywa video listy. Pracuje na budowach. Nie umie skoczyć z dachu, ale umie się powiesić. Córkę rozpoznaje po palcach u nóg.
Właśnie wyszedł po 14 latach z więzienia. Dramaty to jego druga skóra. Jego największą aspiracją jest jak najszybciej stać się szanowanym obywatelem. Potrzebuje tego, żeby odnaleźć Sandrę. Chce na to zasłużyć. Matka, szwagier, prawniczka, a nawet pastor – skrajnie na niego reagują – kibicują mu albo go oskarżają. A Daniel? Czy zrozumie, co mu się w życiu należy?

Zdjęcia

Komentarze

dodaj komentarz