Wybawienie
Ki-duk Kim od 15 lat Napisy Dolby Digital

W sieci (Geu-mul)

Scenariusz:

Seung-tae Ki

Reżyseria:

Ki-duk Kim

Obsada:

Seung-bum Ryoo, Won-geun Lee, Young-min Kim

Czas trwania:

114 min.

Wersja językowa:

koreańska | napisy: polskie

Kraj produkcji:

Korea Południowa

Rok produkcji:

2016

Gatunek:

dramat

Ocena: (średnia ocena: 4.5)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na południowym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie.

Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy. Ambitny oficer przesłuchujący uznaje rybaka za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca...

Zdjęcia i Wideo

Komentarze

fu-kung29.04.2017, 11:45

Niezależnie od tego, gdzie kto mieszkał, ten film to jest jakaś pomyłka: kompletnie nieprawdopodobny (bohater, przesłuchiwany przez południowokoreańskie służby, tłucze przesłuchującego popielnicą, przy biernej asyście przełożonych tegoż przesłuchującego; tenże nasz bohater, nie mając zezwolenia, olewa dwóch uzbrojonych strażników i wchodzi sobie na wojskowy teren przygraniczny na terytorium Korei Północnej, bo musi łowić rybki, itp.), większość aktorów sprawia wrażenie, jakby to był ich pierwszy film w życiu, dodatkowo filmowane jest to tak, jakby ktoś robił tanią telenowelę biurową. Ale plakat, trzeba przyznać, bardzo dobry, szkoda, że tylko on.

slodki14.04.2017, 18:56

Odnoszę wrażenie że mieszkał po północnej stronie....

Gorzka5.04.2017, 16:24

Proszę o weryfikację recenzji. Wydaje mi się, że raczej mieszkał na południowym brzegu rzeki ... ale być może się mylę (?)

dodaj komentarz