Zwariować ze szczęścia
Laureat Oscarów 2017 od 15 lat laureat Oskarów Dolby Digital

Klient (Forushande)

Scenariusz:

Asghar Farhadi

Reżyseria:

Asghar Farhadi

Obsada:

Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi

Czas trwania:

125 min.

Wersja językowa:

perski | napisy: polskie

Kraj produkcji:

Francja, Iran

Rok produkcji:

2016

Gatunek:

dramat

Nagrody: Najlepszy film nieanglojęzyczny - Asghar Farhadi (wygrana) Najlepszy film zagraniczny (nominacja)

Ocena: (średnia ocena: 6.4)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

ZDOBYWCA OSCARA: NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

„Klient” to nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania”. Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

„Klient” to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

W swoim najnowszym filmie chcę zrozumieć, jak zewnętrzne okoliczności mogą doprowadzić do przemiany łagodnego człowieka w kogoś nieustępliwego, gwałtownego i brutalnego.
Asghar Farhadi

Zdjęcia i Wideo

Komentarze

tiger5.03.2017, 14:30

Takiego filmu jeszcze nie było... Reżyser w niesamowity sposób buduje napięcie. Widz przez cały czas trwania seansu siedzi z niepokojem i chce wiedzieć co będzie dalej, mimo iż... pozornie na ekranie niewiele się dzieje. Jednak to tylko złudzenie, dzieje się i to bardzo dużo. Film stawia ważne pytania w kontekście funkcjonowania współczesnego człowieka w świecie fundamentalistycznym. Mimo, że "Rozstanie" podobało mi się bardziej, to jednak "Klient" był również godny Oscara, którego otrzymał. Współczesne irańskie kino jest na wysokim poziomie. Polecam

dodaj komentarz