FILMOTERAPIA Z SENSEM
Laureat Oscarów 2017 od 15 lat laureat Złotych Globów laureat Oskarów

Moonlight

Scenariusz:

Barry Jenkins

Reżyseria:

Barry Jenkins

Obsada:

Mahershala Ali, Ashton Sanders, Trevante Rhodes

Czas trwania:

110 min.

Wersja językowa:

angielska| napisy: polskie

Kraj produkcji:

USA

Rok produkcji:

2016

Gatunek:

dramat

Nagrody: Najlepszy film (wygrana) Najlepszy aktor drugoplanowy - Mahershala Ali (wygrana) Najlepsza aktorka drugoplanowa - Naomie Harris (nominacja) Najlepszy reżyser - Barry Jenkins (nominacja) Najlepszy scenariusz adaptowany - Barry Jenkins, Tarell McCraney (wygrana) Najlepsza muzyka oryginalna - Nicholas Britell (nominacja) Najlepsze zdjęcia - James Laxton (nominacja) Najlepszy montaż - Joi McMillon, Nat Sanders (nominacja) Najlepszy dramat - wygrana Najlepszy aktor drugoplanowy - Mahershala Ali (nominacja) Najlepsza aktorka drugoplanowa - Naomie Harris (nominacja) Najlepszy reżyser - Barry Jenkins (nominacja) Najlepszy scenariusz - Barry Jenkins (nominacja) Najlepsza muzyka - Nicholas Britell (nominacja)

Ocena: (średnia ocena: 7.3)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

ZDOBYWCA 3 OSCARÓW:
Najlepszy film
Najlepszy aktor drugoplanowy - Mahershala Ali
Najlepszy scenariusz adaptowany - Barry Jenkins, Tarell McCraney

Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. "Moonlight" jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

Zdjęcia i Wideo

Komentarze

matakorkowa22.02.2017, 08:39

A mnie zmęczył i znudził, film o czarnym chłopcu potem już facecie, który zmaga się z tożsamością. Tak go reklamują. A po ludzku mówiąc: jest gejem, jest popychadłem w szkole, matka ćpa, opiekuje się nim diler narkotyków spotkany na ulicy. Dla wytrwałych wrażliwców.

tiger21.02.2017, 23:21

No cóż... początkowo podchodziłem tego obrazu sceptycznie. Sam początek filmu mało zachęcający... jednak stopniowo, stopniowo, stopniowo to co widzimy na ekranie przeradza się w arcydzieło. Świetny scenariusz i reżyseria, muzyka tez niczego sobie. Największym atutem jest jednak sama historia... wielowątkowa, skomplikowana i jak na tka krótki czas (110 minut) w każdym calu dopowiedziana i rozwiązana... co jest nie lada sztuką i wyzwaniem. Jak dla mnie jeden z lepszych filmów ostatnich latach w kontekście poruszonego wątku lgbt - chociaż to tylko jeden z wątków, to ukazujący ważny problem, jakże prawdziwy w dzisiejszym Świecie. Zdecydowanie godny Oscara.

Kama21.02.2017, 11:57

Film jest zachwycający. Przepiękny obraz o dorastaniu oprawiony rewelacyjną ścieżką dźwiękową.

siema17.02.2017, 18:07

nie ogladalem ale jest super film fajne zakonczenie

maciej23.01.2017, 01:01

Czy Moonlight będzie grany na początku lutego, około 2-6 lutego, jeszcze jako przedpremiera?

dodaj komentarz